• If you can dream IT,
  we can build IT!

  Zaawansowane, gotowe oprogramowanie HI-END lub stworzone specjalnie dla Twojej firmy

 • You are sharp, therefore Micro Solutions!

  Zaawansowane, gotowe oprogramowanie HI-END lub stworzone specjalnie dla Twojej firmy

 • Effective software to run your business

  Zaawansowane, gotowe oprogramowanie HI-END lub stworzone specjalnie dla Twojej firmy

zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić

Oferta

Micro Solutions oferuje szerokie spektrum usług informatycznych. Nasze produkty i usługi można podzielić na trzy kategorie:

Oprogramowanie na zamówienie

jesteśmy referencyjnym i doświadczonym partnerem w dziedzinie tworzenia oprogramowania ściśle odpowiadającego Twoim potrzebom ("szytego na miarę"), zarówno tego tworzonego od podstaw, jak i będącego częścią już istniejącego oprogramowania (pojedyncze moduły).

Outsourcing

Jeśli realizujesz projekt i Twój team IT jest zbyt mały lub jeśli go nie posiadasz, jesteśmy Ci w stanie pomóc, podsyłając nasze posiłki tam gdzie chcesz i kiedy tylko tego potrzebujesz. I nie będziesz musiał przy tym nikogo zatrudniać na umowę o pracę.

Produkty własne (Lims)

GeneUse jest naszym flagowym produktem. przeznaczonym do wspierania i ułatwienia pracy laboratoriom diagnostycznym oraz naukowym, klinikom, przychodniom i szpitalom.

czytaj więcej o GeneUse

Technologie

Wspieramy każdą używaną lub wymaganą przez naszego klienta technologię. Głównie posługujemy się: C#, C++, ASP.NET, Visual Basic i Object Pascal (odpowiednio Visual Studio i Delphi). Posiadamy również szerokie doświadczenie w pracy z Java, C oraz Python.

Możesz nam również zaufać w programowaniu niskiego poziomu (różne rodzaje ASM, x86, PowerPC i wiele innych). Posiadamy także lata doświadczeń w tworzeniu wszelkich baz danych, przy czym naszymi ulubionymi silnikami są MS SQLServer, PostgreSQL i Oracle.

Jakość

ISO 13485: System Zarządzania Jakością dla Wyrobów Medycznych

Dla nowoczesnej firmy zachowanie jakości produktów i usług jest kluczową kwestią. Stąd producenci i usługodawcy na całym świecie dokładają wszelkich starań aby zwiększać jakość i wydajność. W przypadku firm wytwarzających wyroby medyczne należy spełnić wymagania prawne narzucone przez Dyrektywę EU MDD 93/42/ECC. Aby to wszystko ułatwić firmy mogą stosować System Zarządzania Jakością wg normy ISO 13485, który jest narzędziem do oceny zgodności z Dyrektywą.

Mając na względzie wymogi rynku w 2016 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością w oparciu o ISO 13485. W efekcie tych działań w kwietniu 2017 roku uzyskaliśmy certyfikat ISO 13485:2012 od powszechnie uznawanej jednostki notyfikowanej TüV Nord.

Podczas wdrażania naszego autorskiego Systemu Zarządzania Jakością zmierzaliśmy do:

 • ustandaryzowania procesów używanych przez nas w produkcji,
 • zmniejszenia odsetek błędów w wytawrzanym przez nas oprogramowaniu,
 • polepszenia komunikacji w zespole,
 • zwiększenia świadomości jakościowej naszego personelu,
 • związania wymagań jakościowych z naszymi procesami w sposób, aby nie wstrzymywały pracy, a wręcz ją ułatwiały i przyspieszały.

Jesteśmy przekonani, że osiągneliśmy te cele. Stale usprawniamy nasz system poprzez przeglądy zarządzania, audity wewnętrzne oraz poprzez udział w szkoleniach związanych z tematyką ISO i prawną. Dodatkowo, w naszym zespole mamy obecnie trzech auditorów wewnętrznych SJZ ISO 13485:2016. Nasze podejście do SZJ jest ściśle pragmatyczne: stworzyliśmy własne oprogramowanie SZJ, które zoptymalizowało naszą pracę, zapewniając tym samym wgląd w procesy oraz kontrolę nad nimi.

To wszystko czyni nas jeszcze bardziej wiarygodnymi i użytecznymi dla naszych Klientów – od teraz już jako certyfikowany partner.

IEC 62304: Oprogramowanie wyrobów medycznych - procesy cyklu życia oprogramowania

Zwiększanie umiejętności w zakresie standardu IEC 62304 jest dla nas równie kluczowe. IEC 62304 nakreśla standaryzacje cyklu wytwarzania oprogramowania dla producentów medycznego IT w zakresie jakości.

Poprzez gruntowny trening praktyczny nauczyliśmy się jak przygotowywać specyfikację dla wymogów klienta, tworzyć plany rozwojowe, wykonywać testowanie, walidację i weryfikację oprogramowania tak, aby zapewnić zgodność wyrobu z Dyrektywą EU MDD 93/42/ECC. Wiemy również jak tworzyć kod aby utrzymać indetyfikowalność w przypadku reklamacji od klienta.

ISO 14971: Zastosowanie zarządzania ryzyzkiem do wyrobów medycznych

Analiza i zarządzanie ryzykiem to kwestie fundamentalne dla bezpieczeństwa urządzeń medycznych. Procesy te mają także zastosowanie do oprogramowania medycznego, zarówno wbudowanego jako firmware jak i samodzielnego.

Dzięki certyfikacji TÜV Nord i programowi treningowemu mamy bardzo dobrą wiedzę na temat ewaluacji, controli i analizy ryzyka w IT.

GeneUse

GeneUse jest obsługiwany za pomocą przeglądarki internetowej, co umożliwia korzystanie z odpowiednich narzędzi wszystkim komputerom podłączonym do wewnętrznej sieci lokalnej, bez konieczności instalacji oprogramowania na poszczególnych maszynach.

GeneUse może również działać jako aplikacja internetowa oferując szyfrowany dostęp z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu – zdalnie łączysz się z wybranym modułem, docierając zawsze i wszędzie do ważnych informacji.

Posiadamy możliwość integracji poszczególnych naszych narzędzi do obsługi laboratorium z systemami szpitalnymi klasy HIS (np. Hipokrates, mMedica, infoMedica, Kamsoft, CliniNet) wykorzystując protokoły wymiany danych HL7.

Dodatkowo masz możliwość podłączenia skanerów kodów 2D/barcodów oraz wielu urządzeń laboratoryjnych (np. analizatory hematologiczne, biochemiczne, moczu, sekwenatory sangerowskie i NGS, mikromacierze, systemy do kariotypowania i FISH, mikroskopy, aparaty Real-Time, nanodropy i wiele innych) do swojego systemu GeneUse, tak aby dane automatycznie spływały do Twojej centralnej bazy, bez konieczności mozolnego i długotrwałego powielania tych samych informacji w różnych systemach.

GeneUse to narzędzie kompleksowo wspierające niemal każdą działalność medyczną i naukową! Dzięki temu w jednym miejscu masz dostęp do wszelkich danych, z możliwością prowadzenia interesujących Cię statystyk.

Poznaj moc i potęgę jaką możemy Ci dać wykorzystując najnowsze rozwiązania IT w branży medycznej i naukowej!

O nas

Naszą misją i zarazem pasją jest pisanie programów (zarówno własnych, jak i tych na zamówienie) i rozwiązywanie problemów natury informatycznej.

W naszym codziennym wysiłku stosujemy szeroką gamę narzędzi i języków programowania.
Dobieramy je precyzyjnie, adekwatnie do zadania, tak aby uzyskać najlepsze rezultaty w odpowiednim czasie, redukując przy tym koszty. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaspokoić najbardziej wymagających klientów, zarówno pod kątem jakościowym jak i finansowym.

Nasze systemy oparte są na wielu sposobach działania: od dobrze dopasowanych aplikacji desktopowych, poprzez rozwiązania webowe i sieciowe z możliwością wykorzystania rozwiązań "w chmurze", aż po aplikacje mobilne.

Pracujemy zgodnie z metodologią scrum

Zobacz naszą szczegółową prezentację firmy

Realizacje

MetaSystems - Metafer AND PGViewer

Zobacz szczegóły

NeoGenomics - APvX LIMS modules

Zobacz szczegóły

Karolinska Hospital Pipeline

Zobacz szczegóły

GenClinic FUM

Zobacz szczegóły

GenLab, GenInvoice GeneSys Laboratories

Zobacz szczegóły

Meta Systems GmbH Niemcy

Metafer: software modules for the MetaSystems Finder Scanning Platform

Region defining module in cytogenetic specimens a.k.a. "Slide Regions" – intended for cloning research

MicroArray defining module – intended for cytogenetic microarray processing

Feature Selection optimization algorithm in cytogenetic specimen scanning process (publication)

Control interfaces for Nikon microscopes

Port and optimization of metaphase classification algorithms from C to Delphi

Designated symbolic expression language handler module

Data import and export module from internal formats to common TIFF, BMP, JPG formats and other proprietary formats

Database form editor

Script language to generate printouts with preview and export functions

XML global export functionality

Powerful and flexible Histograms and Pie Chart Diagrams

OS: MS Windows

Technologies: C++ Builder/Delphi 5/Delphi 2007/ Delphi XE2

Other projects

MSDataServer

Image provider for the MetaSystems Client applications built upon TCP/IP server

OS: MS Windows

Technologies: Delphi 2007/ Delphi 2010/ Delphi XE2

CVViewer / PGViewer

Systems used to convert images from Mac OS / Windows NT / Unix CV format to common PC graphic formats

OS: Mac OS / MS Windows

Technologies: Think Pascal/Delphi 5/ Delphi 2007/ Delphi 2010 /Delphi XE2

MGM

Customized MS Paint-like application to support annotation and reporting of the cytogenetic images and analysis results

OS: MS Windows

Technologies: Delphi 2010 /Delphi XE2

Skontaktuj się teraz

Bredar AG Switzerland

BUI - Software for management of the traffic enforcement devices and for the processing of speed and red light violations

OS: MS Windows

Technologies: MS Visual Studio – C# / XML / WebServices

Skontaktuj się teraz

NeoGenomics Laboratories USA

APvX LIMS modules, Cytogenetics, NeoType, Flow, Molecular Batching, Next-Generation Sequencing, Online Orders, Histology, Morphology

OS: MS Windows

Technologies: MS Visual Studio - ASP.NET / C# / Visual Basic / JQuerry / MS SQL Server / RDL / XSD / XML / WebServices

Skontaktuj się teraz

Karolinska Hospital Pipeline

Specialized software system for data porting from the legacy media like Optical Disks or Magneto-Optical Disks. The data have been stored for archiving in a legacy, proprietary format on the Unix systems.

OS: MS Windows / Linux

Technologies: Bash / MS Visual Studio – C# / Linux partitioning tools

Skontaktuj się teraz

Fundacja Uniwersytetu Medycznego Wroclaw, Poland

Specialized software system for medical data storing including patient’s personal data and test results. As part of project we made online visits registration module.

OS: MS Windows

Technologies: MS Visual Studio – C# / WinForms / PostgreSQL / ASP.NET 3.5

Skontaktuj się teraz

GeneSys Laboratories Wroclaw, Poland

Specialized software system for Genetic laboratory management including store test results, patient's visits and issue electronic invoices.

OS: MS Windows / Linux

Technologies: HTML / PHP/ PostgreSQL

Skontaktuj się teraz

Nasi klienci

Kontakt